İstasyon

Bi’ ağaç vardı 3-5 sene önce kiraladığımız yazlık evin camından görünen. Çocukların evden uçmasına az kaldığını biliyordum. O yaz tam zamanlı annelik yapmak istemiş, her işi ötelemiştim yazlık anneliğinden başka. 
Akşamüstleri arkadaşlarıyla o ağacın altında buluşurlar onları izlerken ben de günü batırırdım ağacın hemen arkasındaki denizin tam üstüne. Gün batarken biramdan iki yudum alınca şair–yazar falan sanırım kendimi ben bazen. 
‘Tatilse adı en fazla 1 hafta tembelliğe verdiğimiz prim aslında . Maksat ‘O ağacın altını şimdi anıyor musun ?’ Diye mırıldanacak anılar biriktirme istasyonu yaratmak yuvadan uçmaya başlayan kuşlara. ‘ la başlayan bir yazı yazmıştım . 
Çoluk çocuk uçuşadursun şimdi biz yeni istasyon kuralım. Kırmızı erik çiçek açmışBegonviller patladı patlayacak, Zeytin uzamış biraz, limon tam formunda. Ot bürümüş bahçeyi, en sevdiğim serserilik yapan yeşillikler , kafasına göre takılan, canı nerde isterse orda can bulan. Kartopular almış başını yürümüş, hanımelinin mis kokusuna az kalmış.Kendiliğinden pıtlayan sarı çiçeklerin altı yonca dolu. 
Daha vardı diyeceğim de hafta sonu bitti.İstasyon kapandı:)Tatil bazen 1 bazen 2 gün şimdi. Dolu dolu ama,  mutlu umutlu ☘️ #hayatsanatesekkürederim
17.03.2019 Çeşme -İlknur 
o ağaç şuydu ( 2014 Merkeztur/ Çeşme) 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s